X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Wordpress Avantajları Nelerdir?

MÜŞTERİ PANELİ

Şifremi Unuttum!

HIZLI MENÜ

Wordpress Avantajları Nelerdir?


Bildiğimiz gibi Wordpress, kısa bir zaman dilimi içerisinde dünya genelinde popüler hale geldi. Yapılan araştırmalara göre içerik paylaşımcılarının dünya genelinde %20’lik kısmını bu sistemi kullanıyor. Bu da demek oluyor ki dünyanın en çok tercih edilen açık kaynak kodlu CMS sistemi Wordpress, rakiplerine nazaran ciddi anlamda fark yarattı.

Wordpress temaları kısa sürede profesyonel seçenekleri sunmaya başladı. İnsanlar artık bu temaları görüp güvenerek özel yazılım sitelerden ziyade Wordpress sisteme güvendi. Bireysel ya da kurumsal yapılanmalar tamamen ücretsiz olarak bu sistemi kullanmaya başladılar. Ancak birçok kişinin kafasında tek bir soru işareti var ve pratik bir cevap arayışı içerisindeler.

Wordpress avantajları ile alakalı olarak TheWP ekibimiz ile sizleri bilgilendirmek istedik. Yıllardır bu anlamda uzmanlaşmış durumdayız ve deneyimlerimizi en kısa ve öz şekilde sizlere sunarak fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz.

WORDPRESS SİSTEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

1-) Öncelikle tamamen açık kaynak kodludur. Wordpress 4.3 güncellemesi ile birlikte Javascript desteği de açık kaynak kodlu hale getirildi ve tam anlamı ile geliştirilebilir oldu.

2-) Tamamen ücretsiz bir sistemdir. Öyle ki yapılan güncellemeler de ücretsiz olarak alınabilmektedir.

3-) Eklentiler ile geliştirilebilir bir sistemdir. SEO, Güvenlik, Hızlandırma ya da bu gibi aklınıza gelebilecek tüm işlemler için Wordpress adına geliştirilmiş binlerce eklenti alternatifi mevcuttur. Önemli bir çoğunluğu da yine ücretsizdir.

4-) PHP altyapısına sahiptir. Kendine özel admin paneli mevcuttur.

5-) Dünya genelinden yaptığınız herhangi bir tema tasarımı Wordpress sistemine olduğu gibi entegre edilebilir.

6-) Kurumsal ve bireysel anlamda dünya genelinde yapılmış birçok profesyonel lisanslı temalar ve ücretsiz temalar mevcuttur.

7-) Arama motoru dostu bir sistemdir. SEO açısından en uygun altyapıya sahip CMS modellerinden birisi olarak dikkat çeker.

8-) Kurulumu son derece kolaydır. Sadece FTP’ye dosyaları yükleyerek dahi kolay bir şekilde sistem kurulumunu yapabilirsiniz. Kurulum ile birlikte 3 adet DEFAULT tema gelmektedir.

9-) MySQL altyapısını kullanır. Dünya genelinde en uygun veritabanı altyapısı olarak dikkat çeker.

10-) Hızlı bir sistemdir. Responsive (Mobil Uyumlu) kavramını Wordpress 4.4 güncellemesi ile birlikte tam anlamı ile benimsemiş bir sistemdir.

11-) Sosyal medya sistemleri ile tam anlamı ile uyumludur. Artık EMBED kod desteği ile de her türlü paylaşım sistemine açıktır.