X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

Wordpress 4.4 Güncellemesi Geldi, Yenilikleri Neler?

MÜŞTERİ PANELİ

Şifremi Unuttum!

HIZLI MENÜ

Wordpress 4.4 Güncellemesi Geldi, Yenilikleri Neler?


Herkesin bildiği üzere Wordpress 4.4 güncellemesi geçtiğimiz günlerde Türkçe ve İngilizce olarak yayınlandı. Dünyanın ve ülkemizin en çok kullanılan CMS modeli olan Wordpress, sürekli yaptığı yenilikler ile birlikte sizlere daha yeni seçenekler sunuyor. Diğer sistemlere karşı olan bağımlılığınızı da ortadan kaldırıyor.

Wordpress 4.4 Clifford ismi ile çıkarılan güncelleme, önceki sürümlere nazaran çok farklı seçenekler sunuyor. Responsive kavramını artık tam anlamı ile bizlere sunan sistem, sonradan el ile yapmamız gereken responsive resim ayarları da olmak üzere kendi dahili sistemi içerisinde herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan yapacak.

Wordpress 4.4 yenilikleri gerçekten etkileyici. Wordpress kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu ve eklentiler ile geliştirdikleri seçeneklerin önemli bir çoğunluğu artık sistem tarafından otomatik yapılacak. Peki nedir bu yenilikler?

WORDPRESS 4.4 YENİLİKLERİ

1-) Sitenizde kullandığınız resimler, artık temalarınız RESPONSIVE (Mobil Uyumlu) olmasa dahi sistem tarafından otomatik olarak mobil uyumlu hale getiriliyor. Tüm cihazlarda ekran boyutuna göre çözünürlük kaybı olmadan açılıyor.

2-)Daha önceki sürümlerde Youtube, Twitter gibi sistemlerdeki paylaşımları sitemizde yapabiliyorduk. Artık başka Wordpress sitelerdeki verileri de görsel bir şablon dahilinde alıntılayıp paylaşabiliyoruz.

3-) Bundan önceki süreçte EMBED kodu kullanarak sınırlı servislerin paylaşımları yapılabiliyordu. Artık Cloudup, Reddit Comments, ReverbNation, VideoPress ve Speaker Deck sistemlerinden paylaşımları da EMBED kodları ile ekleyebiliyoruz.

4-) Bundan bir önceki güncellemede Javascript kodları da yenilenerek tam anlamı ile açık kaynak kodlu bir hale getirilmişti. Artık Javascript ile sistemi ve admin paneli dilediğiniz gibi geliştirebilme şansına da sahip oluyorsunuz.

5-) Yazı eklerken başlık kısmının altında yer alan kalıcı bağlantı detay kısmı görsel olarak çok daha sade bir hale getirildi.