X

Müşteri Paneli

Şifremi Unuttum!

Henüz Hesabınız Yok mu?

Hemen Hesap Oluştur!

En İyi Olmazsa Olmaz Wordpress Eklentileri

MÜŞTERİ PANELİ

Şifremi Unuttum!

HIZLI MENÜ

En İyi Olmazsa Olmaz Wordpress Eklentileri


Bu yazımızda sizlerle birlikte en iyi Wordpress eklentileri ile alakalı olarak detayları inceleyeceğiz. Dünyanın en çok kullanılan hazır sistemi (CMS) Wordpress, sizlere her anlamda kolay kullanım sunuyor. Aklınıza gelebilecek her sektör için en ideal sistemlerden birisi olarak dikkat çeken Wordpress, eklentiler ile geliştirilebilir olduğundan dolayı fazlası ile ilgi görüyor.

Olmazsa olmaz Wordpress eklentileri konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. TheWP ekibi olarak sitemiz içerisinde güncel seçenekler ile alakalı olarak da sizleri sürekli olarak bilgilendireceğiz. Sistemde her alan için kullanımınıza sunulan birçok farklı eklenti bulunur. Sırası ile inceleyelim.

WORDPRESS HIZLANDIRMAK İÇİN EKLENTİLER

1-) WP Fastest Cache

Her web sitesinin hızlı açılması için dahili CACHE (Çerez) sistemi olması önemlidir. Kullanıcıların sürekli girerek sorguları baştan yapmaları yerine sitede herhangi bir değişiklik yok ise sürekli sabit bir görüntü sunar ve sorguları minimum düzeye indirir. Bu da açılış hızını önemli ölçüde etkileyecektir. Bu anlamda en etkili uygulamalardan birisidir.

2-) WP Smush

Web sitenize yüklediğiniz resimlerin boyutlarını sürekli optimize edemezsiniz. Büyük boyutlu resimler de sitenin açılmasını yavaşlatır. WP Smush, sizler için resimleri çözünürlüğünü bozmadan en ideal boyuta küçültür ve hızlı yüklenmesini sağlar.

3-) Gzippy

Web sitenizin dosyaları ne kadar küçükse o kadar hızlı açılır. Gzippy eklentisi, sistem ve tema dosyalarınızı minimum düzeye optimize eder ve hızlı açılış sağlar.

WORDPRESS SEO EKLENTİLERİ

1-) All in One SEO Pack

Sitenizin her alanını SEO uyumlu hale getirebilmeniz için mükemmel bir uygulamadır. Sitenizin genel ayarlarında olduğu gibi açtığınız her sayfa ve yazıda özel olarak SEO ayarı yapmanıza imkan tanıyan uygulamalardan birisidir. Aynı zamanda içerisinde dahili Sitemap ve Robots.txt gibi özellikleri de bulunur.

2-) Google XML Sitemap

Site haritaları web siteleri için olmazsa olmazlardan. Google XML Sitemap eklentisi, sizlere dinamik anlamda seçenekler sunuyor. Siteye eklediğiniz her sayfa ve yazıda anında güncellenerek arama motorlarına ping atan gelişmiş ve dinamik bir sistemdir. Yeni güncellemeler ile birlikte artık ay ay arşiv mantığı ile çalışmaktadır.

3-) Udinra All Images Sitemap

Sitenizdeki tüm resimlerin arama motorlarında hızlı indexlenmesi ve SEO uyumlu halde görünebilmesi için mükemmel bir eklentidir. Yazılarınızın içerisine eklediğiniz tüm resimleri anında bünyesine alarak arama motorlarına iletir. Hızlı index sağlar.

4-) WWM Social Share

Sosyal medya, SEO açısından çok önemlidir. Bu neden dolayısı ile sitenize eklediğiniz her konu otomatik olarak sosyal medya sayfalarınızda paylaşılsın istiyorsanız bu uygulama sizler için en ideal uygulama olacaktır.

5-) Image Watermark

Resimlerinizi özgünleştirmeniz, resimlerden gelecek ziyaretçiler için çok önemlidir. Bu neden dolayısı ile bu uygulama sayesinde tüm resimlerinizin üzerine sitenizin logosunu getirerek özgünleştirme sağlayabilirsiniz.

WORDPRESS GÜVENLİK EKLENTİLERİ

1-) Login LockDown

Her zaman önce admin panel güvenliği gelir. Bu uygulama, admin panelinize yapılacak şüpheli girişleri anında engelleyen gelişmiş bir güvenlik eklentisidir.

2-) Secure Wordpress

Gizlilik açısından en iyi uygulamadır. Kaynak kodlarınızdan web siteniz ile alakalı yazılım sürüm bilgilerini gizler. Çekirdek güncelleme loglarına erişime kısıt koyar. Başkalarının sizin bilmesini istemediğiniz bilgileri bilmesine engel olur.

3-) DMC Backup

Bu uygulama veritabanı güvenliği için önemlidir. Sizin belirlediğiniz tarih aralıklarında sizin istediğiniz bir yere veritabanınızın yedeğini alır ve bunu istediğiniz aralıklarda yapar.

4-) WP Security Scan

Wordpress sisteminizdeki güvenlik açıklarını bulabilmeniz için hazırlanmış olan bir tarama uygulamasıdır. Hataları bulur ve önlem seçeneklerini en hızlı şekilde sizlere sunar.